A háromnapos szakmai program keretében az érdeklõdõk megismerkedhetnek a középkori esztergomi rítus zsolozsma-anyagával, valamint a 15-16. századi reneszánsz polifónia repertoárjával, elõadói gyakorlatával.
Nemzetközileg elismert magyar szakemberek irányításával vehetnek részt egyéni- és kiscsoportos foglalkozásokon, elõadásokon, bekapcsolódhatnak a kóruséneklésbe, és részesei lehetnek a gyakorlatban is bemutatásra kerülõ liturgikus alkalmaknak, hangversenyeknek.
Várjuk a régizene iránt érdeklõdõ, egyházzenei gyakorlatba bekapcsolódni vágyó résztvevõk jelentkezését. A kurzuson a gyakorló zenészek, egyházzenészek is megtalálják az új ismeret- és tapasztalatszerzés lehetõségét, ezért különösen hasznosnak gondoljuk mindenki számára, aki szeretné tudását szélesíteni, vagy eddigi ismereteit a gyakorlatban kipróbálni, elmélyíteni.
A hangképzés, gregorián repertoár, liturgikus gyakorlat, reneszánsz polifónia és elõadói gyakorlat, három modulban kerül elõ a kurzus foglalkozásain. A kórus-foglalkozások és a koncert anyaga pedig elsõsorban a „Choralis Constantinus 500 – a Habsburg császári udvar énekes szertartásai a 15-16. századi gyakorlat alapján” nemzetközi esemény-sorozat repertoárjából kerül terítékre. Ez a sorozat két 500 éves forrás zenéjét mutatja be, rekonstruálva a császári udvar énekelt szertartásait, bemutatva egy teljes egyházi év zenei anyagát. E két forrás a Heinrich Isaac és tanítványa által befejezett Choralis Constantinus három kötetes többszólamú gyûjtemény, valamint az 1511-ben, Bécsben megjelent Graduale Pataviense, ami ennek a gyûjteménynek, és a bécsi udvarban is használatban levõ rítusnak a gregorián repertoárját tartalmazza.
A kurzus elõadásainak szakmai anyagáról és a kottákról a szervezõk gondoskodnak.
Négyfõs, vagy nagyobb létszámú énekegyüttesek jelentkezése esetén kedvezményeket, valamint fellépési lehetõséget biztosítunk.
Találkozzunk 2011. július elsõ hetében, a festõi környezetben fekvõ pomázi Magyar Kóruskastélyban!